BİLECİK GÖLPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 Kasım, Atatürk’ü Anma Töreni

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ ün aramızdan ayrılışının 80. inci yılı
10 Kasım, Atatürk’ü Anma Töreni

 

  Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ebediyete intikalinin 80. Yıldönümünde düzenlenen programlarla anıldı.


  İlçemizde bulunan Atatürk Anıtı önünde 10 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenlenen Çelenk Sunma  törenine tüm kamu ve kuruluşların dair amirleri, ilkokul, ortaokul, liselere ait bayrak ve flamalar ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

  Çelenk Sunma töreni sonrasında  anma programına İlçemiz Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesi Konferans salonunda devam edildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından,  Köprülü Mehmet Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  tarih öğretmeni Ümmü ERKOL tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Program Güner Orbay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Kemal Ay Anadolu Lisesi ve Gazi Mihal Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan 10 Kasım temalı Sinevizyon gösterisi ve Köprülü Mehmet Paşa Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 10 Kasım oratoryosu ile devam etti. Program şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyelerin verilmesiyle sona erdi.

İlçemizde bulunan tüm okullarda 10-16 Kasım Atatürk Haftası boyunca Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK , düzenlenecek çeşitli etkinlikler ile anılmaya devam edecektir.

 

 

12-11-201812-11-201812-11-2018

İstiklal Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No34 Gölpazarı / BİLECİK - 0 228 411 30 38 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.