BİLECİK GÖLPAZARI İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale...

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Törenleri Kamu Spot Filmi
Dirilişten Kurtuluşa Bir Duruştur Çanakkale...

Üzerinde yaşadığımız bu topraklar, atalarımızın yüzyıllar boyunca gösterdikleri fedakarlıklar, korkusuzluklar ve vatan sevgisi sayesinde bizlere vatan oldu, yuva oldu. Onların bu duruşu sayesinde tarihimiz, dilimiz, gelenek ve göreneklerimiz nesilleri boyunca kesintisiz olarak aktarıldı, bugünlere taşındı. 


Bu korkusuzluğun, bu cesaretin, tüm Mehmetçiklerin ruhlarıyla, gönülleriyle tek vücut olduğu, ölüm korkusu olmadan, bir saniye bile tereddüt etmeden öne atıldıkları, vatan toprağını tarihte ender rastlanacak bir özveri ile savundukları ve bizleri bugünlere taşıyan yer, hiç kuşkusuz ki tarihimizin en önemli savaşı olan Çanakkale Savaşı’dır. Bizlerin biz olmasına vesile olmuş olan savaştır…

Milli Mücadele´ nin başlangıcının da 100. yılı olması sebebi ile dirilişten kurtuluşa etiketi ile hazırlıkların yapıldığı etkinlik programları kapsamında ´´Bir Duruştur Çanakkale´´ temalı kamu spot filmi ile http://www.18martetkinlikleri.com/Films internet adresinde yer alan tasarımların görsel ve dijital platformlarda yayımlanarak kuşaktan kuşağa aktarılması amaçlanmıştır. 

İstiklal Mahallesi Cumhuriyet Caddesi No34 Gölpazarı / BİLECİK - 0 228 411 30 38 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.